BrilLion Club - інформаційний портал - BrilLion Club - информационный портал - BrilLion Club - informational portal

Вхід для партнерів


Номер телефону:
Пароль:

Відновлення паролю


Номер телефону:
E-mail:Статті Brillion Club

Як навчитися розумно керувати часом?

Статті в BrilLion Club


Як навчитися розумно керувати часом?


"Зайчик, ну що ж ти мені так рідко дзвониш, домовилися б, в кіно сходили!", - дружньо дорікає дівчина свою приятельку.

"Так ось все часу немає, ні на що його не вистачає!", - відповідає та.

"Ой, взагалі незрозуміло, на що стільки часу витрачається, начебто нічого не зробила, а день пройшов!", - скаржиться втомлена жінка своїм домочадцям.

 

"Я зовсім не відпочиваю, навіть читати перестав! Потрібно прочитати стільки книг, а де ж час узяти!", - зітхає змучений бізнесмен.

Чому ми часто потрапляємо в ситуацію браку часу?

Чому ми часто мріємо про те, щоб в добі було не 24 години, а хоча б 48?

Чому нас часом переслідує відчуття, що день пройшов, а нічогісінько не зроблено?

Та тому, що не вміємо планувати свій день, не вміємо керувати часом.

Слушні поради з управління часом я знайшла в книзі Бодо Шефера. 

1. Не витрачайте час, проведений в автомобільних пробках, в метро, в іншому транспорті, на тупу нудьгу, злобу на життя і на обставини, використовуйте його (час) за прямим призначенням. Прочитайте книги, ознайомитися з якими ви давно мріяли. Якщо незручно читати, наприклад, автобус трясеться, то слухайте. Є спеціальні програми для мобільників, за допомогою яких можна прослуховувати електронні книги текстового формату. Також довгі години очікування або їзди можна присвятити корисним дзвінках ... або приємним ..., вивчення чогось нового. От студенти молодці, вони в транспорті до заліків та семінарів готуються. Беріть з них приклад! Вчителі, керівники підприємств, інженери, математики завжди можуть дізнатися про нові методи викладання, про нові технології ведення справ, про нові наукові теорії, читаючи в метро відповідні газети і журнали. Час за таким заняттям пролетить непомітно.

2. Складайте план на кожен день. Якщо ви самі розпоряджатися своїм часом на роботі, то складайте план і на період робочого дня, якщо ж ні, то тільки на позаробочий період. Коли будете складати план, подумайте, які справи можна поєднати без шкоди для себе та оточуючих. Адже бути семіделкіним і одночасно займатися кількома справами - зовсім різні речі. У першому випадку обидві справи будуть виконані погано. Наприклад, ви готуєте вечерю (смажите картоплю) і робите креслення. Можна так захопитися кресленням, що картопелька згорить.

3. Постарайтеся заповнити навіть дуже короткі періоди часу, за які, здавалося б, нічого неможливо встигнути, приємними або корисними справами. Навіщо, наприклад, під час телереклами злитися на неї, обурюватися, тупо перемикати канали, коли можна за ці 7 - 10 хвилин вивчити кілька іноземних слів, прочитати 3 сторінки книги, помити посуд, приготувати собі бутерброд, намалювати в зошиті дитини зайчика і т. д. Якщо навіть ви дивитеся телевізор всього годину на день, дві рекламних паузи обов'язково будуть, а це означає - 20 хвилин до ваших послуг.

4. Подумайте, не забирає у вас будь-яку дію невиправдано багато часу. Звичайно, милі дівчата та жінки люблять наводити красу, це чудово, але якщо ця процедура забирає по 2 години на день, треба подумати, чи не можна її скоротити без шкоди для краси?

5. На їжу іде у кілька разів більше часу, якщо крім поглинання їжі, ви ще й читаєте, пишете листи і т.п.

7. У деяких з нас дуже багато часу йде на пробудження. Коли дзвенить будильник, такі люди кажуть собі: "Ну ще трохи, ще трохи полежу!" такий самообман може зайняти добрих півгодини, які можна було б витратити більш розумно.

8. Навчіться планувати справи за ступенем важливості. Це не означає, що справи обов'язково повинні бути корисними, ні, нехай вони будуть саме важливими для вас. Наприклад, в один день зустріч з друзями нехай виявиться набагато важливіше чергового походу в магазин.

9. Якщо ви керівник, начальник, ну, загалом, якщо у вас є підлеглі і якщо доводиться часто збирати наради, намагайтеся не затягувати їх. Говоріть коротко, по суті, не опускайтесь до рівня демагогії. Тим самим буде зекономлено і ваш час, і час підлеглих, і вони встигнуть зробити більше роботи.

10. Якщо ви батько, старший брат або сестра, дядько чи тітка, прищеплює своїй дитині (братові, племінникові) навички управління часом, описані вище. Навчіть його починати день з справ, а закінчувати його відпочинком, наскільки дозволяє можливість.« назад